Meldonium (mildronate) – opis, cykl, dawkowanie, cena, skutki uboczne

Meldonium (Mildronate) 500mg 60kaps - Grindex

Meldonium (mildronate) – opis, cykl, dawkowanie, cena, skutki uboczne

Historia Meldonium, znanego również pod nazwą mildronat zaczyna się w latach 70 tych na Łotwie gdzie w Łotewskim Instytucie Syntezy Organicznej naukowcy opracowali środek, który miał działać ochronnie na serce. Meldonium to, za wikipedia.pl, organiczny związek chemiczny z grupy betain, substancja stosowana w leczeniu niedokrwienia oraz rekonwalescencji po epizodach niedokrwiennych a także po ciężkich chorobach.

 

Meldonium i jego wykorzystanie w sporcie

W sporcie Meldonium wykorzystywane jest jako środek podnoszący wydolność, głównie w dyscyplinach wytrzymałościowych, triathlon, maraton, kolarstwo czy pływanie ale również w dysycplinach siłowych. Najpowszechniej wykorzystywane jest jednak przez rosyjskich sportowców. Przypsiuje mu się właściwości stymulujące metabolizm i wspomagające krążenie krwi. Meldonium przyspiesza regenerację powysiłkową stymuluje układ nerwowy, zmniejsza negatywny wpływ stresu na organizm.

Meldonium – cykl, dawkowanie

Meldonium powinno się przyjmować w dawkach po 1g dwa razy dziennie przed treningiem. Należy zacząć od małej dawki by sprawdzić tolerancję organizmu na mildronat. Cykl powinien trwać około 6 tygodni, choć sportowcy zawodowi przyznają, że biorą go latami. My natomiast nie polecamy brać meldonium na własną rękę, zalecamy jednak by chęć przyjmowania Meldonium skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Maksymalne stężenie w osoczu Meldonium obserwuje się 2 h po spożyciu. Po 18 h w moczu nadal znajduje się metabolity. Najwyższe stężenie meldonium osiąga w:

  • wątrobie,
  • nerkach,
  • płucach,
  • śledzionie,
  • sercu.

73% preparatu jest wydalane w postaci niezmienionej, w moczu. 66% metabolitów wydalane jest w moczu, 30% w wydychanym powietrzu, 4% w kale.

Meldonium – skutki uboczne

Meldonium jest stosunkowo bezpieczne i w zasadzie nie wywołuje skutków ubocznych w normalnych dawkach. Przy niebagatelnej dawce 400mg/kg dziennie u szczurów odnotowanoi stłuszczenie wątroby.
Brak jest danych na wpływ na wątrobę. Część skutków ubocznych może być związanych z arytmią serca, wahaniem ciśnienia, czy np. z reakcjami alergicznymi, jak np. wypryski na skórze.

Meldonium – cena

Oryginalne meldonium znajdziecie tutaj: https://www.koksy.eu/steryd/meldonium-mildronate-500mg-grindex/